you're offline
Wróć

Odwiedź wystawę „Sztuka w czasach zarazy”

Od 08/12 do 31/12
gdansk-sztuka_w_czasach_zarazy-04122020-390.jpg

Marzenia, nadzieja na lepsze jutro, ale także emocje związane z izolacją społeczną czy niepokojem zilustrują obrazy, grafiki oraz kolaże pomorskich artystek, które od 8 grudnia będzie można obejrzeć podczas wystawy „Szuka w czasach zarazy” w naszej galerii handlowej.

Na wystawie w pasażu gdańskiej galerii handlowej będzie można obejrzeć blisko 20 prac artystek, które na co dzień tworzą w Trójmieście i okolicach. Są wśród nich Elżbieta Bieńko-Kornacka, Zofia Bartoszewicz oraz Jola Kitowska.

Artystki wykorzystały różnorodne techniki plastyczne, jak malarstwo, grafika czy kolaż, by stworzyć prace ilustrujące uczucia, refleksje, skojarzenia, emocje związane ze społeczną izolacją, strach przed wirusem, ale także nadzieję na lepsze jutro.

– Obrazy, które prezentuję, są wynikiem obserwacji i przeżyć związanych z izolacją człowieka w ograniczonej przestrzeni mieszkania czy domu. Poczucie wolności takiej osoby przenosi się w strefę wyobraźni i marzeń, a pokonywanie ograniczeń odbywa się bez przemieszczania ciała, we własnym umyśle, który przecież dysponuje nieograniczoną przestrzenią. Ta sfera umysłu jest miejscem, którego nie sposób nam odebrać, nie sposób ograniczyć czy zniszczyć. To nasza wolność w czasach pandemii – tak o swojej twórczości mówi Jola Kitowska – artystka, której prace będzie można obejrzeć na wystawie w naszej galerii handlowej

Wystawę „Sztuka w czasach zarazy” można zwiedzać od 8 do 31 grudnia w godzinach pracy galerii handlowej, czyli od poniedziałku do soboty od godz. 9:00 do 21:00, a w niedziele handlowe od godz. 10:00 do 20:00. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Share