you're offline
Wróć

Przygotuj się z nami do świąt!

08/12
add this event to your calendar

choose your application

oshopping-swieta_pachnace_piernikiem-03122020-390.jpg

Pieczenie i dekorowanie pachnących korzennymi przyprawami pierniczków to jeden z najpopularniejszych świątecznych zwyczajów w naszych domach! Jest z nami obecny od lat!

Podczas przedświątecznej wystawy, która zagości w  pasażu naszej galerii handlowej od 8 do 24 grudnia będzie można poznać historię wypieku pierników i pierniczków oraz zaznajomić się z innymi, dawnymi świątecznymi zwyczajami! Będzie można poznać bliżej tradycje piernikarstwa oraz dawne rzemiosło, a także odkryć sekrety wypieku i dekoracji wybornych świątecznych pierników.

Wystawa będzie dostępna od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe – 13, 20 grudnia w godzinach pracy galerii handlowej.

Nie lada gratka czeka na odwiedzających nasz profil na Facebooku!

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem będzie można obejrzeć cztery filmy, na których mistrzowie piekarnictwa z Toruńskiego Żywego Muzeum Piernika opowiedzą o tajemnicach tego niezwykłego przysmaku oraz podpowiedzą, jak przygotować ciasto i upiec pierniki, a także efektownie udekorować je tradycyjnym lukrem. Emisja pierwszego filmu już  9  grudnia pod adresem https://www.facebook.com/CentrumHandloweAuchanGdansk/

Odwiedzający profil będą mogli również wziąć udział w wyjątkowym świątecznym konkursie! Wśród osób, które prześlą zdjęcia własnoręcznie upieczonych i udekorowanych pierników, jury wybierze trzy najciekawsze kulinarne dzieła. Nagrodą będą atrakcyjne, świąteczne zestawy toruńskich pierników wypiekanych tradycyjną metodą.

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin do pobrania

add this event to your calendar

choose your application

Share