you're offline
Wróć

Święta w stylu zero waste!

18/12
oshopping-zielone_zapedy-04122021-390.jpg
Z naturalnych materiałów, roślin czy korzennych przypraw można stworzyć wyjątkowe świąteczne dekoracje, a ekologiczny kosmetyk lub rękodzieło stworzone przez lokalnych rzemieślników może być ciekawym gwiazdkowym prezentem. Będzie się można o tym przekonać podczas spotkania z cyklu pt. „Zielone zapędy” w naszej galerii handlowej.

W sobotę 18 grudnia w pasażu galerii handlowej na odwiedzających czeka wiele atrakcji! Podczas jarmarku na stoiskach lokalnych rękodzielników i sprzedawców będzie można kupić produkty ekologiczne oraz zero waste. Nie zabraknie świątecznych dekoracji i pomysłów na bożonarodzeniowe upominki. Świąteczny jarmark to również doskonała okazja, żeby porozmawiać z wystawcami i dowiedzieć się więcej o tym, jak powstawały produkty i jakich ekologicznych surowców użyto do ich wykonania.

Podczas spotkania będzie można również wziąć udział w warsztatach kreatywnych i wykonać świąteczne dekoracje w stylu zero waste. Z różnorodnych naturalnych materiałów, m.in. gałązek świerku, szyszek czy patyczków, powstaną piękne zielone dekoracje, które wprowadzą świąteczny nastrój do każdego wnętrza. Organizator zapewni materiały, ale można również przynieść ze sobą stare, nieużywane ozdoby choinkowe, by nadać im nowe życie. Udział w warsztatach jest bezpłatny, aby zapisać się na konkretną godzinę należy zgłosić swoją obecność w wydarzeniu opublikowanym na profilu galerii handlowej na Facebooku.  

W trakcie spotkania będzie można również wziąć udział w pokazach oraz pogadankach i w ten sposób dowiedzieć się, jak być eko podczas bożonarodzeniowych przygotowań.

Przedświąteczne ekologiczne spotkanie „Zielone zapędy” odbędzie się 18 grudnia. Jarmark można odwiedzać od godziny 11:00 do 18:00, a ekologiczne warsztaty kreatywne odbędą się w dwóch turach – o godzinie 12.00 i 14.30.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!