you're offline
Wróć

Wakacje z pszczołami

Od 25/06 do 11/07
gdansk-pszczoly-15062022-390.jpg
Pszczołom zawdzięczamy nie tylko miód, ale też aż 75 proc. pożywienia, które trafia na nasze stoły. Dlatego tak ważne jest, aby poznać je bliżej i przede wszystkim chronić. W sobotę 25 czerwca zapraszamy dzieci na edukacyjne wydarzenie pt. „Wakacje z pszczołami”!

W pasażu naszej galerii handlowej na najmłodszych czeka wiele atrakcji!

WARSZTATY KREATYWNE – POMALUJ DOMEK DLA PSZCZÓŁ I OWADÓW ZAPYLAJĄCYCH,
ZRÓB ŚWIECĘ Z WOSKU PSZCZELEGO

Od godziny 12:00 do godziny 15:00 będzie można wziąć udział w warsztatach kreatywnych i udekorować domek dla pszczół i owadów zapylających, a także samodzielnie wykonać świecę z naturalnego wosku.

Na zajęcia będzie można zapisać się w dniu wydarzenia na stoisku „Dziennika Bałtyckiego”, który jest jednym z organizatorów akcji.

SPOTKANIE Z PSZCZELARZAMI

W trakcie wydarzenia będzie można spotkać się i porozmawiać z pszczelarzami z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Pszczółkach oraz edukatorami ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Pszczółka”. To doskonała okazja, żeby dowiedzieć się, dlaczego pszczoły są tak ważne dla ludzi i przyrody oraz jak wygląda praca pszczelarza.

Będzie można również zobaczyć ul z żywymi pszczołami i zobaczyć, jak żyją i pracują te owady.

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Akcji edukacyjnej będzie towarzyszył konkurs pt. „Moja pszczoła” organizowany we współpracy z „Dziennikiem Bałtyckim”, który rozpocznie się 22 czerwca i potrwa do 11 lipca.

Aby zdobyć nagrodę należy za pomocą specjalnego formularza na stronie dziennikbaltycki.pl przesłać zdjęcie własnoręcznie wykonanej pracy plastycznej związanej z życiem pszczół. Może to być, np. rysunek czy fotografia udekorowanego domku dla owadów zapylających.

Szczegółowe informacje o konkursie będzie można znaleźć w serwisie dziennikbaltycki.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcj!