you're offline
Wróć

Wymień makulaturę na sadzonkę!

12/03
gdansk-ekowarsztaty-07032022-390.jpg
Warto segregować domowe odpady, w ten sposób umożliwiamy ich recykling i troszczymy się o środowisko.

Ci, którzy podczas domowych porządków zgromadzili makulaturę, w sobotę 12 marca mogą przynieść ją do specjalnego punktu zbiórki na terenie naszej galerii handlowej. Każdy, kto dostarczy przynajmniej 10 kilogramów makulatury, będzie mógł otrzymać sadzonkę. Kwiat, który z niej wyrośnie, z pewnością będzie ozdobą przydomowego ogródka lub balkonu. Ponadto biorąc udział w akcji, będzie można pomóc Fundacji Wspierania „Razem po Sukces”, która działa na Pomorzu. Na konto tej organizacji trafi całkowity dochód z dostarczonej podczas zbiórki makulatury.

Zbiórce będą towarzyszyły dwa wiosenne warsztaty odbywające się w pasażu galerii handlowej. Podczas pierwszego z nich będzie można zdobyć praktyczną wiedzę dotyczącą sadzenia, przesadzania i uprawiania kwiatów oraz ziół w domu i w ogrodzie.

Z kolei w trakcie drugiego z warsztatów będzie można stworzyć kolorowe wielkanocne dekoracje. Pod okiem instruktorów będzie można poznać podstawy techniki wyplatania z wikliny, stworzyć wianki i stroiki wielkanocne oraz kompozycje z roślin. Takie własnoręcznie stworzone ozdoby z pewnością będą miłą dekoracją domu.

Ekologiczne warsztaty i zbiórka makulatury odbędą się w sobotę 12 marca. Akcja trwa od godziny 11 do godziny 18. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji!