you're offline
Wróć

Zasady Zero Waste w praktyce

20/11
gdansk-zielone_zapedy-16112021-390.jpg
Wszystkich, którym bliski jest ekologiczny styl życia i chcieliby na co dzień stosować zasady zero waste, zapraszamy na spotkanie pt. „Zielone zapędy”. W sobotę 20 listopada odwiedzający galerię handlową będą mogli zrobić zakupy na jarmarku, wziąć udział w warsztatach kreatywnych i spotkaniach.

Troska o otaczające nas środowisko jest możliwa na co dzień, a nieużywane, stare przedmioty można zmienić w fantazyjne domowe dekoracje! Przekonasz się o tym w trakcie sobotniego, ekologicznego spotkania w Centrum w naszej galerii handlowej!

Podczas jarmarku na stoiskach lokalnych rękodzielników i kupców będzie można kupić produkty ekologiczne oraz zero waste. Będzie to doskonała okazja, żeby porozmawiać z wystawcami i dowiedzieć się więcej o tym, jak powstawały produkty i jakich ekologicznych surowców użyto do ich wykonania.

Podczas spotkania będzie można również wziąć udział w warsztatach kreatywnych i wykonać jesienne obrazy. Z leśnego mchu, a także dostępnych niemal w każdym domu sznurka, korków do wina, czy drewnianych patyczków, powstaną dekoracje w kształcie drzewek szczęścia. Taka ozdoba w stylu zero waste będzie potem cieszyć oko w domowych wnętrzach. Organizator zapewni materiały, ale można również przynieść ze sobą korki do wina, by wykorzystać je do stworzenia dekoracji.

W trakcie spotkania będzie można również wziąć udział w pokazach oraz pogadankach i w ten sposób dowiedzieć się, jak być eko podczas zakupów.

Ekologiczne spotkanie „Zielone zapędy” odbędzie się w sobotę 20 listopada. Jarmark można odwiedzać od godziny 11:00 do 18:00, a ekologiczne warsztaty kreatywne odbędą się w dwóch turach – o godzinie 12.00 i 14.00.
UWAGA!

Udział w warsztatach jest bezpłatny, aby zapisać się na konkretną godzinę należy zgłosić swoją obecność w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/4273447162760444?ref=newsfeed

Serdecznie zapraszamy!