Jedziemy do Holandii! – warsztaty podróżnicze

image

Wakacyjne wojaże rozpoczynamy od wycieczki do Holandii! Podróżnicze warsztaty, które odbędą się 13 lipca pozwolą małym odkrywcom poznać kulturę i zwyczaje jednego z państw Beneluksu.

Kolorowe tulipany, wszechobecne rowery, tysiące wiatraków i zabawne drewniaki to tylko niektóre z ciekawostek kojarzonych z Holandią. Warsztaty z cyklu „Mali podróżnicy” zapewnią moc rozrywek dla dzieci o różnorodnych upodobaniach. W programie wydarzenia przewidziano warsztaty tworzenia wiatraków, zajęcia językowe oraz podróżnicze podchody.

Uczestnicy zajęć będą wędrować „palcem po mapie”, odkrywając fakty i mity związane z Holandią, a w podróż tradycyjnie zabiorą dzieci mali podróżnicy: Lola, Mela i papuga Kiko. Maluchy poznają tradycję  obchodów święta narodowego Holandii - „Koningsdag”, czyli Dnia Króla, a także dowiedzą się, dlaczego pomarańczowy jest symbolem państwa. Nie zabraknie gier i zabaw nawiązujących do tradycji Holendrów.  

Zdobyta wiedza i umiejętności będą sprawdzane podczas podróżniczych podchodów, w czasie których dzieci będą miały za zadanie rozwiązać tematyczne zagadki i krzyżówkę. Uczestnicy zajęć odbiorą również naklejki, które wkleją do dzienniczka małych podróżników.

Warsztaty podróżnicze odbędą się 13 lipca od godz. 12.00 oraz 14.30. Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

 

WIĘCEJ WYDARZEŃ