Mali podróżnicy ruszają na wyprawę!

image

W pierwszym tygodniu karnawału Mali podróżnicy odwiedzą Brazylię – kraj, który znany jest z wyjątkowych zabaw oraz różnorodnej przyrody. Podczas spotkania, które odbędzie się 11 stycznia w dzieci poznają bliżej las deszczowy i wykonają fantazyjne maski karnawałowe.

Każdy uczestnik wyprawy przejdzie specjalne szkolenie, podczas którego dowie się, jakie zwierzęta można spotkać w lesie i jak radzić sobie z czyhającymi tam niebezpieczeństwami, a także będzie mógł sprawdzić swoją sprawność podczas testu. Po tej przyrodniczej wyprawie, uczestnicy zabawy będą mogli stworzyć różnorodne maski i karnawałowe dekoracje. Do ich wykonania posłużą szablony oraz kolorowe piórka, brokaty i cekiny. Chętni poznają także podstawowe kroki brazylijskiej samby. Zdobyte umiejętności przydadzą się potem podczas karnawałowych balów i zabaw.

Podczas spotkania dzieci poznają także ciekawostki dotyczące Brazylii i nauczą się podstawowych słów i zwrotów języka portugalskiego używanego w tym kraju. Następnie mali uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas podróżniczych podchodów.

Warsztaty podróżnicze odbędą się 11 stycznia. Zajęcia odbędą się w dwóch turach, o godz. 12.00 oraz 14.30. Wstęp bezpłatny!

 

WIĘCEJ WYDARZEŃ