Mali podróżnicy wyruszają do Wielkiej Brytanii!

image

8 lutego spotkanie dla najmłodszych wypełnią nauka królewskich manier i wybranych zwrotów w języku angielskim, wycieczka ulicami Londynu z Sherlockiem Holmesem oraz warsztaty plastyczne. Wstęp wolny.

Mali podróżnicy po raz kolejny wyruszą w zagraniczną podróż! Tym razem celem podróży będzie Wielka Brytania! Podczas spotkania, które odbędzie się 8 lutego dzieci poznają wiele ciekawostek dotyczących Wielkiej Brytanii. Na małych uczestników czekają warsztaty, liczne zabawy i quizy.

Sobotnią zabawę uczestnicy rozpoczną od rozwiązywania detektywistycznych zagadek w mrocznym Londynie. W tym zadaniu dzieciom towarzyszyć będą najsłynniejszy brytyjski detektyw – Sherlock Holmes i jego przyjaciel – doktor Watson. Uczestnicy zabawy wyposażeni w odpowiednie narzędzia nauczą się zbierać odciski palców, zadawać odpowiednie pytania, odnajdywać i zbierać ważne dowody rzeczowe.

W programie podróży do Londynu nie może zabraknąć wizyty w Buckingham Palace, czyli siedzibie brytyjskiej królowej. To doskonała okazja, by nauczyć się królewskich manier, co przyda się potem w wielu codziennych sytuacjach. Z kolei podczas quizów językowych będzie można sprawdzić znajomość języka angielskiego i nauczyć się wybranych zwrotów w tym języku.

Jednym z symboli stolicy Wielkiej Brytanii jest Big Ben, czyli zegar i dzwon na wieży zegarowej Elizabeth Tower. Podczas warsztatów kreatywnych dzieci będą mogły wykonać model sławnej wieży wraz z zegarem. Do dyspozycji małych uczestników będą papierowe szablony, które będzie można pokolorować i odpowiednio połączyć ze sobą. Na koniec spotkania uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas podchodów z zagadkami na terenie galerii handlowej.

Warsztaty podróżnicze odbędą się 8 lutego w dwóch turach: o godz. 12.00 oraz 14.30. Wstęp bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy!

 

WIĘCEJ WYDARZEŃ