Wystawa zabytkowych rowerów z XIX i XX wieku

image

Od 13 do 25 lipca w pasażu galerii będzie można obejrzeć 35 historycznych jednośladów!

Pierwsze rowery zbudowano w drugiej połowie XIX wieku. Od tego czasu powstało wiele rodzajów tych pojazdów, z których korzystamy podczas codziennych dojazdów pracy, turystycznych wypraw czy licznych dyscyplin sportowych. Od 13 do 25 lipca w pasażu naszej galerii handlowej będzie można obejrzeć wyjątkową wystawę zabytkowych rowerów.

Wśród niezwykłych modeli znajdą się m.in. oryginalny trójkołowiec z 1890 roku, bicykl dziecięcy z 1860 r, czyli rower z dużym kołem z przodu i małym z tyłu. Będzie można podziwiać również rowery wojskowe, które wykorzystywano podczas II wojny światowej i w latach 50. XX w., rower transportowy, a także modele spotykane na ulicach i drogach Europy od 1940 do 1990 roku. Nie zabraknie popularnych rowerów produkcji polskiej, niemieckiej czy radzieckiej, takich jak m.in. romet czy ukraina.

Wystawa zabytkowych rowerów odbędzie się od 13 do 25 lipca w pasażu naszej galerii handlowej. Ekspozycję będzie można oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-21:00. Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

 

WIĘCEJ WYDARZEŃ